Welcome Egipt

Już od kilku dni wspominałam Wam o moim kolejnym wyjeździe. Wczoraj do późna pakowałam bagaż, a dziś kiedy zaczynam pisać ten tekst jestem już w samolocie do Egiptu. Jedno z moich ulubionych miejsc na wakacje, ale tym razem nie wybrałam się tu na urlop, to wyjazd służbowy. Cieszę się, że mogłam wyjechać w tak piękne miejsce i jestem bardzo wdzięczna że to akurat ja miałam okazję na taki wyjazd. Za szybą samolotu piękne widoki, góry i bezchmurne niebo, a obok cały samolot pracowników i turystów. Zastanawiam się, co przyniesie te następnych kilka dni, czekam na konferencję i prezentację najnowszej oferty. Czuję trochę stresu, jak to zwykle bywa przed odkrywaniem nowego, ale jestem bardzo pozytywnie nastawiona, wierzę że to będzie niezapomniany wyjazd.

dsc_3762

Pogoda w całej Europie musiała dziś dopisywać, podczas lotu widoczność była znakomita. Co chwilę nowe krajobrazy, przywieszałam się trochę w szybie spoglądając na widoki. Kiedy otworzył się Afrykański kontynent było już tylko widać pustynię, ale i tak jej ogrom wywierał na mnie duże wrażenie.

dsc_3771

dsc_3785

dsc_8186

Powitanie na lotnisku było znakomite, wszystko jest dopracowane. Dostaliśmy firmowe gadżety i kwiatki. Formalności też poszły dosyć sprawnie. Oczywiście nie obyło się bez drobnych przygód, ale to tylko szczegóły. Po dojechaniu do hotelu przywitano nas przekąską i powitalnym drinkiem. Zatrzymaliśmy się w 5* hotelu, więc nie ma zastrzeżeń. Pokoje z typowym egipskim wystrojem. Dostaliśmy trochę czasu wolnego przed kolacją powitalną, więc spędzam go wędrując po hotelu , bo właściwie na zewnątrz nic nie ma. Piasek i pustynia, albo pustynia i piasek. Życie toczy się w Egipskich kurortach. Hotele dbają o rozrywkę. Pogoda słoneczna, wieczory wydają się chłodniejsze. Kiedy tylko słońce zaczyna zachodzić od razu odczułam, że mamy marzec.

17619134_10212694843952381_780157634_n

dsc_8203

Na kolację mamy przygotować strój smart casual. Powoli zaczynam się szykować. Dzisiejszy dzień spędziliśmy na podróży. Na kolacji pewnie poznam szczegółowy plan kolejnych dni, jutro przed obiadem oferta, a po jedziemy do hoteli. Chętnie zobaczę inne 5* hotele w Egipcie. Byłam już kiedyś w Sharm El Sheik i Hurghadzie. Teraz jestem w Marsa Alam, zastanawiam się jak bardzo różnią się standardy wszystkich kurortów.

dsc_3822

Zapraszam na mego Instagrama, staram się aktualizować zdjęcia w miarę możliwości. Niestety w hotelu nie mamy darmowego internetu więc nie jest to na bieżąco, ale jak tylko złapię Wi Fi na pewno coś wrzucę.

dsc_3817