Nowości na blogu

Już wcześniej Wam pisałam, że pracuję nad zmianami na blogu. Wprowadziłam kilka nowości na blogu i chcę Wam o nich napisać. Główny wygląd strony zmienił się bardzo. Wcześniej blog był kolorowy i pełen zdjęć, teraz wybrałam szablon, który jest minimalistyczny. Potrzebowałam tego odświeżenia. Na poprzedniej stronie cały czas mi się coś przesuwało, do tego w zależności od monitora blog mógł wyglądać inaczej. 

stary

Taki wygląd mogliście zobaczyć jeszcze 2 tygodnie temu. Szablon wydaje mi się w porządku, jednak dziś myślę, że nie pasował do tematyki bloga. Myślę, że pasowałby w szczególności do bloga kulinarnego. Zwłaszcza podstrony z wpisami. Połowę strony zajmowało zdjęcie, a drugą połowę treść wpisu. Zdjęcie jakiegoś dania fajnie by się komponowało ze składnikami lub przepisem. 

sarty

Teraz wybrałam wygląd bardzo minimalistyczny. Główny kolor to biały i czarny. Klasyka, którą połączyłam z kolorowymi zdjęciami dołączanych do wpisów. Nie skupiałam się nad wymianą czcionek. Wstępnie podobają mi się te, które były automatycznie ustawione w szablonie. Podstrona z wpisami, też mi się bardziej podoba. Jest delikatna i niezbyt okazała. Tutaj treść jest najważniejsza.

nowy

Ponadto podłączyłam już Facebooka, żeby łatwiej było wcisnąć lajka. Zawsze w prawym górnym rogu można rozwinąć fb.

DISQUS 

Wprowadziłam też nowy system komentowania. Jeśli udzielacie się często na blogach, na pewno go znacie. Jeśli jeszcze nie używaliście Disqus to od razu powiem, że to nic trudnego. Możecie komentować wpisy za pomocą swojego konta na Facebooku, Twitterze lub Google+. Możecie też założyć konto na Disqus i być na bieżąco z różnymi komentarzami. Jest też opcja pisania anonimowo, wystarczy zaznaczyć okienko przy zdaniu „Wolę pisać jako gość”. Dzięki Disqus w końcu pozbędę się niepotrzebnego SPAMU…


disqus

 

Mam nadzieje, że zmiany przypadną Wam do gustu i będziecie tu często bywać. Jak Wam się podoba? Zapraszam do komentowania!