Lazurowe wybrzeże, warto tu pojechać

Jakiś czas temu miałam okazję być na Lazurowym Wybrzeżu, był to zorganizowany wyjazd, dzięki temu udało nam się zobaczyć na prawdę wiele pięknych miejsc. Postanowiłam przygotować kilka zdań o miejscowościach, które odwiedziliśmy. Sezon wycieczek i wyjazdów zbliża się nieubłaganie, może akurat ktoś z was będzie miał ochotę w tym roku odwiedzić Francję i Lazurowe Wybrzeże. To region, gdzie woda ma kolor lazuru, a plaże są bardzo urokliwe. Dziś główna miejscowość Lazurowego Wybrzeża, czyli Saint Tropez i kilka innych, które nie zawsze są kojarzone z tym regionem, a warto na nie zwrócić uwagę.

Saint Tropez

Myślę, że spokojnie mogę nazwać tę miejscowość kurortem najbogatszych. Te miasteczko od lat cieszyło się zainteresowaniem wśród bogaczy, milionerów, gwiazd filmowych czy modelek. O tej porze roku było jeszcze dość…martwe, ale jestem pewna że latem tętni życiem i dzięki temu może podobać się jeszcze bardziej. Miasteczko jest urokliwe. Warto tu przyjechać nawet tylko po to aby móc zobaczyć te wszystkie przepiękne jachty zaokrętowane w porcie. Co jeden to lepszy, większy i ładniejszy. Koniecznie usiądźcie, w którejś z restauracji tuż przy porcie i cieszcie się chwilą. Zamówcie słynną w tym regionie sałatkę z kozim serem, wydajcie na ten moment fortunę, ale cieszcie się nim jak najdłużej! Jeśli już zajechaliście do Saint Tropez to wejdźcie jeszcze do Muzeum Żandarmerii i Kina, wstęp kosztuje od 3 do 5 euro, a zabawa jest niesamowita!

Muzeum Żandarmerii i Kina
Muzeum Żandarmerii i Kina
Muzeum Żandarmerii i Kina

Port Grimaud

Leży nieopodal Saint Tropez i jest nazywanym Wenecją Lazurowego Wybrzeża. Miasteczko zostało wybudowane na lagunie, a zamiast dróg ma wodne uliczki. Przed każdym z domów, zaparkowany jest jacht! Jest urokliwie, warto usiąść tu na poranną kawę.

Port Grimaud

Grasse

Grasse to światowa stolica perfum. Mieliśmy okazję odwiedzić jedną z fabryk, w której produkowano perfumy. Wiecie, że za tworzenie nowych zapachów odpowiedzialne są osoby, pracujące jako Nosy. Na świecie jest takich osób niewiele, a ponad 50% z nich pracuje w Grasse. Stworzenie jednego zapachu trwa około 2 lata! Najpopularniejsza fabryką jest Fragonard. My niestety byliśmy w innej Galimard. Natomiast miałam okazję być we Fragonardzie w Paryżu i polecam wam zajrzeć jednak do Fragonard. W Fabryce Perfumerii dowiecie się jak powstają perfumy, czym różnią się perfumy od wody toaletowej i perfumowanej, zobaczycie małą linię produkcyjną, powąchacie różne zapachy, a na koniec będzie mogli nawet kupić próbki perfum.

Pracownia Nosa

Antibes

Miasteczko, z którego rozpościerają się widoki na Alpy, Lazurowe Wybrzeże i Niceę w oddali. Warto odwiedzić Stare Miasto i pospacerować wąskimi uliczkami, zahaczając oczywiście o targ. W miasteczku tym, w latach 40-stych mieszkał Picasso, dlatego można tu też odwiedzić Muzeum Picassa, w którym znajduje się ponad 200 jego prac. Wśród nich można zobaczyć m. in. słynne dzieło Radość Życia.

Antibes
Muzeum Picassa
Radość Życia

Lazurowe Wybrzeże, Prowansja i Alpy to przepiękny region we Francji, ale niestety bardzo drogi. We wszystkich tych miasteczkach ceny są na prawdę wysokie, więc jeśli wybieracie się tam, przygotujcie się na większe wydatki.