3 książki podróżnicze, które uwielbiam

Propozycje książkowe, które dla Was dzisiaj przygotowałam to moje odkrycia i jednocześnie książki podróżnicze, które uwielbiam. Jeśli macie wolną chwilę i akurat szukacie czegoś do poczytania polecam Wam zajrzeć do tych pozycji. Mnie wciągnęły od razu, już od pierwszych stron. Uwaga: kolejność nie ma znaczenia!

WOJCIECH CEJROWSKI: PODRÓŻNIK WC WYDANIE II POPRAWIONE

Wojciech twierdzi, że pierwsze wydanie nie było udane, a mimo to sprzedało się w ogromnych nakładach. Nie czytałam pierwszego wydania, ale czytałam drugie poprawione i jak dla mnie to na prawdę prawdziwy hit! Niezwykle zabawna i prawdziwa książka i zupełnie nie wiem skąd stwierdzenie, że jest źle napisana…

dsc_3736

KINGA CHOSZCZ: PROWADZIŁ NAS LOS KINGA&CHOPIN

Książkę dostałam jakieś 2 lata temu w prezencie i od razu zabrałam się za czytanie. To niesamowita historia pary, która wyruszyła w autostopową podroż dookoła świata. Początkiem ich podróży był Nowy York, a następnie „prowadził ich los”. Czytając tę książkę marzyłam o tym aby wybrać się w taką podróż. Tak wiele wrażeń, emocji i historii. Książka jest pamiętnikiem, który pisała Kinga podczas podroży, która łącznie trwała 5 lat. Na końcu sporo się dzieje, ostatnie 100 stron połknęłam w 2 wieczory. Jeśli nie znacie ich historii polecam przeczytać. Zostały wydane też kolejne części: MOJA AFRYKA i PIERWSZA WYPRAWA NEPAL, jednak jeszcze nie miałam okazji po nie sięgnąć. Są na mojej liście do przeczytania. 

kingd-choszcz-prowadzil-nas-los

WOJCIECH CEJROWSKI: WYSPA NA PRERII

To książka, którą aktualnie czytam. Jeszcze jej nie skończyłam, natomiast już wiem, że chętnie ją będę polecać. Bardzo mi się podoba przede wszystkim dlatego, że jest w niej opisana prawdziwa Ameryka. Niektóre przytoczone fakty są na prawdę niewiarygodne, a jednak prawdziwe. Książka ma w sobie wiele humoru. Jeśli interesuje Was USA to śmiało sięgnijcie po tę pozycję.

wojciech-cejrowski-wyspa-na-prerii

I jeszcze coś po co muszę w końcu sięgnąć, a jakoś nie miałam jeszcze okazji: BUSEM PRZEZ ŚWIAT –wszystkie części! Czuję, że mi się spodoba, czytałam wiele pozytywnych opinii na temat tych książek i jestem pewna, że to coś dla mnie.

dsc_3740

Wszystkie powyższe książki są przepełnione pięknymi fotografiami. Czyta je się lekko i przyjemnie, a przy okazji oglądając niesamowite zdjęcia. Polecicie coś jeszcze?